Trwają przygotowania do dnia "Wolontariat seniorów" w ramach Pawilonu ERW

Uwaga

Artykuł ma charakter ARCHIWALNY i jego treść może nie być aktualna. Opublikowano go w dniu 20-07-2011.

Centrum Inicjatyw Senioralnych z Poznania, wraz z Federacją UTW z Nowego Sącza, koordynuje z ramienia Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej działania związane z dniem tematycznym poświęconym wolontariatowi seniorów (8.09.).

Obecnie trwają prace nad przygotowaniem szczegółowego programu. Będzie on dostępny do 10. września br. na naszej stronie internetowej. Serdecznie zachęcamy do odwiedzania naszej strony i zapoznania się z programem. Zapraszamy już dziś do Warszawy 8. września br.!

 

EYV Tour 2011 stanowi jedno z kluczowych wydarzeń w ramach obchodów Europejskiego Roku Wolontariatu (ERW) 2011 na poziomie Unii Europejskiej (UE). Każdy kraj członkowski UE będzie gościć Tour promujący idee ERW 2011 – albo w postaci wyposażenia dostosowanego do zaproponowanej przez dany kraj lokalizacji, lub też w postaci pawilonu (namiotu), usytuowanego w ciekawej i atrakcyjnej przestrzeni miejskiej.

Pawilon ERW 2011, który stanowić będzie przestrzeń spotkania, prezentacji, interakcji, wymiany pomysłów oraz debaty o wolontariacie, jest w istocie wyróżnieniem dla kraju, który go przyjmuje.

W Warszawie Pawilon ustawiony zostanie na płycie głównej przy wejściu do Pałacu Kultury i Nauki, od strony ul. Marszałkowskiej . Otwarty będzie w dniach 1-14 września 2011 r. 

 

Serdecznie zapraszamy Seniorów, młodszych i starszych, organizacje, instytucje oraz wszystkich zainteresowanych do Warszawy 8. września na dzień poświęcony WOLONTARIATOWI SENIORÓW. W Pawilonie zostaną zorganizowane warsztaty, prelekcje, spotkania, pokazy, seminaria, dyskusje, wystawy i wiele innych ciekawych inicjatyw.

8 września w Warszawie nie może Państwa zabraknąć! Serdecznie zapraszamy!


Szczegółowy program zostanie zamieszczony na naszej stronie internetowej do dnia 10. sierpnia br.


DNI TEMATYCZNE PAWILONU